Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 41 in /home3/stipgosf/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
خرید دانه قهوه عربیکا یا روبوستا ؟ - برکامان

خرید دانه قهوه عربیکا یا روبوستا ؟

خرید دانه قهوه عربیکا یا روبوستا ؟ این 2 نوع دانه قهوه را به 2 روش دانه خام و رست داده شده می توانید در کمترین وزن دانه خام گونی 60 کیلویی و رست داده شده 15 کیلوگرمی خریداری کنید.

خرید دانه قهوه عربیکا

خرید دانه قهوه

خرید دانه قهوه عربیکا در انواع مختلف خام گونی 60 کیلوگرمی و رست داده شده را می توانید روزانه با رست سفارشی مدیوم، شکلاتی و دارک از بازرگانی برکامان مستقیم از محل انبارهای وارداتی داشته باشید.
با توجه به مشخصات و کیفیت متفاوت دانه عربیکا که در ادامه هم توضیح خواهیم داد این محصول تقریبا قیمت 2 برابری نسبت به نوع روبوستا دارد که این اختلاف قیمت مورد توجه مشتریان قرار دارد.

خرید دانه قهوه روبوستا

خرید دانه قهوه

خرید دانه قهوه روبوستا که بدون شک از مشتریان بسیار زیادی هم به 2 دلیل قیمت ارزان تر و کافئین بالاتر نسبت به عربیکا برخوردار است می تواند خریدی بسیار خوب برای عمده فروشان و کافی شاپ ها باشد.
دانه قهوه روستا هم مانند نوع عربیکا در این مجموعه به 2 صورت خام و رست داده شده به صورت مستقیم از انبارهای محل واردات و محل رست در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

تفاوت ظاهری دانه قهوه عربیکا و روستا

تفاوت قهوه عربیکا و روستا

در تفاوت ظاهری دانه قهوه عربیکا و روبوستا 4 مورد را باید در نظر بگیریم: 1- شکل دانه قهوه 2- شکل خط وسط دانه قهوه 3- برامدگی دو طرف خط وسط دانه قهوه 4- رنگ خط وسط دانه قهوه

 1. شکل دانه قهوه
  دانه قهوه عربیکا بیضی شکل است
  دانه قهوه روبوستا گرد است
 2. خط وسط دانه قهوه
  اگر خط وسط دانه قهوه منحنی باشد عربیکا است
  اگر خط وسط دانه قهوه صاف باشد روبوستا است
 3. برامدگی 2 طرف خط وسط دانه قهوه
  دانه قهوه عربیکا دو طرف خط وسط ان صاف است
  دانه قهوه روبوستا دو طرف خط وسط ان بر امده است ( به اصطلاح دانه قهوه روبوستا دارای لپ است)
 4. رنگ خط وسط دانه قهوه
  در قهوه عربیکا رنگ خط وسط دانه روشن است ( سفید یا زرد )
  اما قهوه روبوستا رنگ خط وسط ان معمولا تیره است

مشخصات دانه عربیکا و روبوستا

دانه عربیکا و روبوستا

دانه های قهوه روبوستا و عربیکا دارای ویژگی های متفاوتی هستند افرادی که به طور حرفه ای در قهوه فعالیت دارند و یا مصرف کننده قهوه هستند با این ویژگی ها کاملا اشنا هستند در ادامه برای اطلاعات خوانندگان سایت برای اطلاعات بیشتر به چند ویژگی مهم این دانه های قهوه اشاره خواهیم کرد.

 1. دانه قهوه عربیکا دارای طیف های مختلف طعم است. این طیف طعم ها از شیرینی تا ملایم و ترش و حتی تیز بودن متفاوت است، عطر دانه عربیکا رایحه ای میوه ای به سمت شیرین دارد.
 2. دانه قهوه روبوستا دارای طعم تلخ و خشن تری است.
 3. مناطق با ارتفاع بالا محل رشد گیاه عربیکا است و این گیاه در کل نسبت به افات و بیماری ها حساس است و همین موضوع باعث شده محصول بازه زمانی کمتری برای محصول دادن داشته باشد اما گیاه روبوستا در ارتفاعات پایین تر و مرطوب تر رشد خوبی دارد و در برابر افات بسیار مقاوم تر است و به طور کل محصول بیشتری از مزارع روبوستا برداشت می شود.
 4. دانه قهوه روبوستا با توجه به توضیحاتی که در بند 3 داده شد از عربیکا ارزان تر است.
 5. دانه قهوه روبوستا کافئین بیشتری نسبت به عربیکا دارد.
 6. دانه قهوه عربیکا تقریبا 2 برابر دانه قهوه روبوستا قند دارد که در اینجا می شود گفت که دانه قهوه روبوستا رژیمی تر است.
 7. دانه قهوه روبوستا اسدیدیته کمتری نسبت به عربیکا دارد.
 8. دانه قهوه عربیکا دارای چربی بیشتری نسبت به روبوستا است.
 9. در نهایت این مطلب جذاب را هم بگوییم که دانه قهوه روبوستا کرما ( خامه ) بهتری برای شما بعد از اماده سازی ایجاد می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما